Bezpłatna infolinia: 535 707 333 Bezpłatne zgłoszenie ON-LINE
AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych

  • brak wstępnych kosztów
  • stały wgląd do sprawy przez panel klienta
  • odszkodowanie za szkodę rzeczową i osobową
  • działamy na terenie całej Polski i za granicą

zwrot 100%
wydatków na leczenie

AIF Kancelaria

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

  • zwrot 100% wydatków na leczenie
  • w 30 dni odzyskasz odszkodowanie
  • posiadamy 12 lat doświadczenia
  • wynagrodzenie wyłącznie za efekty

w 30 dni
odzyskasz odszkodowanie

AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy

  • bezpłatna reprezentacja prawnika
  • wysoka rekompensata za ból i cierpienie
  • rozliczenie tylko za uzyskany efekt
  • uzyskujemy najwyższe zadośćuczynienia w 30 dni

wynagrodzenie
wyłącznie za efekty

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę

Zadośćuczynienie za krzywdę jest sposobem na wynagrodzenie szkody niemajątkowej cierpiącemu lub poszkodowanemu w różnego rodzaju wypadkach bądź zdarzeniach. W ramach takiej krzywdy można zakwalifikować nie tylko uszczerbek na ciele lub psychice, ale również naruszenie dóbr osobistych czy nawet zszarganie dobrego imienia. Warto podkreślić, że zadośćuczynienie będzie świadczeniem zupełnie innym od odszkodowania, a wystąpienie o pierwszy rodzaj rekompensaty finansowej nie wyklucza starania się również o drugą formę wsparcia. Zwłaszcza, jeżeli doszło do wypadku, który spowodował nie tylko szkody niemajątkowe, ale także wyraźne szkody majątkowe.

Zadośćuczynienie za krzywdę w AIF Kancelaria

Zadośćuczynienie za krzywdę – vademecum podstawowej wiedzy

Wypadek niesie za sobą nie tylko szkody materialne, lecz też krzywdy fizyczne i psychiczne, z którymi musi się zmagać każdy poszkodowany. Świadczeniem, mającym na celu próbę rekompensaty tych krzywd, zgodnie z literą prawa nazywamy zadośćuczynienie. Jest to niezwykle skomplikowane roszczenie, gdyż ma charakter całkowicie uznaniowy, a rozmiar strat jest niemierzalny. To zdecydowanie utrudnia ustalenie o jakie dokładnie zadośćuczynienie za krzywdę może ubiegać się poszkodowany.

Podstawa prawna do uzyskania zadośćuczynienia za krzywdę

Wnioskując o zadośćuczynienie należy uwzględnić przepisy kodeksu cywilnego art. od 444 do 446. Świadczenie to wypłacane jest najczęściej z OC sprawcy wypadku. Dochodzenie jest możliwe, gdy poszkodowany doznał krzywdy poprzez uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia i inne szkody psychiczne, które były konsekwencją wypadku. Warto podkreślić, że instytucja zadośćuczynienia obejmuje także najbliższą rodzinę poszkodowanego.

Miałeś wypadek i odniosłeś szkodę niemajątkową? Należy Ci się zadośćuczynienie za krzywdę!Zapraszamy do współpracy z doświadczonymi prawnikami!

Jak skutecznie ocenić wysokość zadośćuczynienia?

Niestety osoby nie mające doświadczenie w branży odszkodowawczej mogą mieć problem z ustaleniem wysokości zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. W żadnej ustawie nie uregulowano kwestii stawek za doznane straty cielesne i psychiczne. Jest to roszczenie całkowicie uznaniowe. Wypłacona kwota ma na celu zrekompensowanie start jakie poniósł poszkodowany na skutek tragicznego zdarzenia. Doświadczeni prawnicy AIF Kancelaria, śledząc na bieżąco orzecznictwo, potrafią trafnie ocenić jakie zadośćuczynienie za krzywdę powinno być przyznane w konkretnej sprawie. Zachęcamy do kontaktu i darmowej oceny sprawy, nasi pracownicy przygotują dla Ciebie bezpłatną propozycję rozwiązania sprawy. Pragniemy podkreślić, że decydując się na zlecenie dochodzenia zadośćuczynienia AIF Kancelaria otrzymujesz opiekę prawnika w trakcie całego postępowania odszkodowawczego. Jesteśmy skuteczni, dlatego z Klientami rozliczamy się jedynie za efekt. Pobieramy prowizję dopiero po skutecznym uzyskaniu świadczenia. Zawalcz o wysokie zadośćuczynienie za krzywdę z AIF Kancelaria!

AIF Kancelaria pomaga uzyskać sprawiedliwe zadośćuczynienie za krzywdę

Dlaczego to właśnie nam warto powierzyć staranie się o zadośćuczynienie za krzywdę?

Wcześniej wspomniany profesjonalizm oraz skuteczność w dochodzeniu wysokich świadczeń mają swoje pokrycie w statystykach, osiąganych przez pracowników AIF Kancelaria. Przeprowadziliśmy już tysiące postępowań odszkodowawczych, a ponad 80% z nich zakończyło się polubownie. Walka o wysokie rekompensaty, takie jak zadośćuczynienie za krzywdę, nie jest dla nas pierwszyzną. Na własnej skórze przekonali się o tym dotychczasowi Klienci, który osiągnęli nawet o 60% wyższą stawkę, niż pierwotnie proponowało towarzystwo ubezpieczeniowe. Otrzymanie takiego wyniku w toku sprawy stanowi dla AIF Kancelaria synonim pełnego sukcesu oraz powód do zadowolenia dla każdego poszkodowanego. Sprawiedliwie wypłacone zadośćuczynienie za krzywdę może przecież pomóc w błyskawicznym powrocie do dawnej formy – o ile rokowania lekarzy na to pozwalają. Czynnikiem potwierdzającym rzetelność naszych radców prawnych jest również zminimalizowanie występowania konieczności toczenia rozpraw sądowych. Takie wydarzenie z pewnością nie byłoby dobre dla ofiary nieszczęśliwego wypadku lub innych tego typu zdarzeń. Na szczęście wizyta w sądzie jest już traktowana jako rzadkość. Większość sporów udaje się rozwiązać przy negocjacjach z ubezpieczycielem. AIF Kancelaria wykorzystuje sprawdzone, w pełni legalne techniki. Dzięki nim każdy nasz Klient cieszy się z relatywnie wysokiego świadczenia w zaledwie 30 dni!

Zadośćuczynienie za krzywdę czy odszkodowanie? Poznaj podstawowe różnice

Wielu przychodzących do nas Klientów mylnie stosuje terminy zadośćuczynienia i odszkodowania jako określenie tego samego świadczenia. Tymczasem mamy do czynienia z zupełnie inną formą na rekompensatę szkody odpowiednio niemajątkowej oraz majątkowej. Zadośćuczynienie za krzywdę wypłacane jest w sytuacjach, kiedy w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia doszło do uszczerbku na zdrowiu, strat psychicznych czy nawet naruszania dobrego imienia poszkodowanego. To sytuacje, które niezwykle ciężko przeliczyć na pieniądze. Odszkodowanie natomiast dotyczy głównie tych szkód, pozwalających przedstawić konkretny kosztorys (np. naprawa samochodu). Staranie się o odszkodowanie nie wyklucza złożenia roszczenia o zadośćuczynienie za krzywdę. Przeciwnie. Jako doświadczeni prawnicy zalecamy wystąpienie do ubezpieczyciela o oba świadczenia! Pomożemy uzyskać Ci pieniądze niezbędne do rozpoczęcia leczenia, rehabilitacji czy po prostu kontynuowania życia na godnym poziomie.

Zadośćuczynienie za krzywdę w AIF Kancelaria

Uznaniowe zadośćuczynienie za krzywdę a jego wysokość.
Zobacz, jak zawalczyć o sprawiedliwe pieniądze

Omawiane w tej kategorii zadośćuczynienie za krzywdę jest świadczeniem finansowym całkowicie uznaniowym. Co taka informacja oznacza w praktyce dla każdej osoby poszkodowanej? Przepisy w Polsce nie posiadają taryfikatora, który wykazuje, ile dokładnie pieniędzy jest Ci należne za daną krzywdę niemajątkową. Wysokość rekompensaty jest więc uzależniona od oceny ubezpieczyciela, a w zdecydowanej większości przypadków takie potrafią krzywdzić ofiary nieszczęśliwych zdarzeń. Nie musisz jednak godzić się na niesprawiedliwe traktowanie i zadośćuczynienie za krzywdę, które okazuje się zupełnie nieadekwatne do rozmiaru cierpienia poszkodowanego. AIF Kancelaria już od dawna stoi na straży podstawowych wartości. Pomożemy Ci skompletować wymagane dokumenty oraz poprowadzimy negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym. Dzięki temu zadośćuczynienie za krzywdę niemajątkową okaże się zauważalnie wyższe od pierwotnej propozycji organu. W kilku najbardziej skrajnych przypadkach mierzyliśmy się z całkowitą odmową wypłaty świadczenia. Tu również AIF Kancelaria wyciąga do poszkodowanych pomocną dłoń. Całkowicie bezpłatnie oraz zupełnie niezobowiązująco przebadamy Twoją sprawę. Doświadczony radca prawny zweryfikuje, czy odrzucenie roszczenia miało podstawy prawne. Warto to sprawdzić. W ostatnich latach rośnie przecież procent negatywnie rozpatrywanych spraw, które powinny zakończyć się wypłatą godnego zadośćuczynienia.

Jak wysokie zadośćuczynienie należy się w Twojej sprawie? Sprawdź!Oferujemy darmową konsultację prawną!

Najczęściej zadawane pytania

Czy kancelaria odszkodowawcza AIF pomoże mi zawalczyć o zadośćuczynienie?

Jak najbardziej. Główną misją działalności AIF Kancelaria jest niesienie rzetelnej pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach. Takie osoby mogą starać się nie tylko o bardzo wysokie odszkodowanie. Popularnym świadczeniem jest również zadośćuczynienie za krzywdę. Dołożymy wszelkich starań, aby orzekane dla Ciebie świadczenie było godne oraz sprawiedliwe. Doskonale rozumiemy, że pieniądze z tego typu rekompensaty okazują się być przydatne na praktycznie każdym kroku. Od konieczności opłaty za leczenie, po rehabilitacji, na ciepłym spoglądaniu w przyszłość kończąc. Pomagamy uzyskać rzetelnie wyliczone zadośćuczynienie!

Jaka jest funkcja oraz charakter świadczenia w postaci zadośćuczynienia za krzywdę?

Co do zasady, zadośćuczynienie za krzywdę powinno wynagrodzić osobie poszkodowanej negatywne skutki, wynikające bezpośrednio z udziału w nieszczęśliwym wypadku. Mowa tutaj o szkodach niemajątkowych (niemożliwych do wycenienia pieniężnie). Rozmiar konsekwencji pojawiających się w życiu takiej osoby po feralnym zdarzeniu ma niebagatelny wpływ na sumę orzeczonego zadośćuczynienia. Podmiotem wypłacającym należne Ci finanse jest towarzystwo ubezpieczeniowe, a samo świadczenie ma charakter jednorazowy. Nie ma możliwości cyklicznego otrzymywania zadośćuczynienia.

Jakie czynniki wpływają na wysokość zadośćuczynienia za krzywdę?

Zadośćuczynienie, jako świadczenie uznaniowe, nie posiada taryfikatora ani odnośników w kodeksie cywilnym, które dokładnie wskazują kwotę należną za krzywdę. Można mieć jednak stuprocentową pewność, że ubezpieczyciel podczas analizy sprawy weźmie pod uwagę wiek poszkodowanego, ocenę możliwości powrotu do pełnej sprawności przez lekarza, stopień uszkodzenia ciała u poszkodowanego, skutki wypadku w zakresie fizycznym i psychicznym, a także fakt czy ofiara przyczyniła się bezpośrednio do wystąpienia szkód.

    W celu uzyskania dodatkowych informacji, wypełnij formularz kontaktowy.

    Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej