Mnogość kancelarii odszkodowawczych występujących na rynku potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Bo jak wybrać najlepszego pełnomocnika spośród setek podobnych ofert? Przy wyborze warto kierować się kilkoma istotnymi cechami skutecznej kancelarii odszkodowawczej. Dla ułatwienia poszukiwań sprawdzonej firmy Kancelaria AIF z Wrocławia przygotowała krótki poradnik.
W branży odszkodowawczej firmy prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych sposobów pozyskiwania klienta. Niestety mnogość podmiotów występujących na rynku przyczynia się też do pojawienia się kancelarii stosujących nieuczciwe praktyki i niedbających o dobro klienta. Lampką ostrzegawczą dla poszkodowanego powinien być sposób pozyskiwania klientów przez daną firmę. Jeśli kancelaria posiada Twoje dane z podejrzanych źródeł, zapukała do drzwi Twojego domu zaraz po wypadku to nie jest dobry znak. Pamiętajmy, że dane osobowe powinny być chronione. Szanowana kancelaria nie nęka poszkodowanych, klienci przychodzą do niej sami. Nie warto współpracować z firmą, która nie stosuje się do zasad etyki zawodowej i nęka osoby, które doznały dotkliwego wypadku.
Świadczenie usług w zakresie dochodzenia odszkodowania wymaga od kancelarii nie tylko fachowej wiedzy, ale też doświadczenia. Dobra firma wie, że to trudny czas dla poszkodowanego, dlatego taka współpraca powinna być oparta na szacunku i pełnym zaufaniu. Skuteczny pełnomocnik dba o dobro swojego klienta informując go stale o postępach w sprawie. Nowoczesne kancelarie udostępniają poszkodowanym zdalny panel klienta, który umożliwia śledzenie postępów w sprawie przez internet. Ponadto rzetelna kancelaria świadczy kompleksową obsługę prawną w zakresie dochodzenia odszkodowania. Z takim pełnomocnikiem poszkodowany wyręczany jest w większości czynności prawnych. Nie jest to jednak równoznaczne z podejmowaniem decyzji bez jego wiedzy. Dobra kancelaria odszkodowawcza zawsze konsultuje każdą decyzję ze swoim klientem.
Wysokość odszkodowania zależna jest też od umiejętności i doświadczenia pracowników kancelarii odszkodowawczej. Dlatego przed podpisaniem umowy warto zapytać o kwalifikacje pełnomocnika i doświadczenie w branży. Zapytajmy czy firma dochodziła już odszkodowania z oc sprawcy, za błędy medyczne, czy odszkodowania powypadkowego. Dobra kancelaria odszkodowawcza może pochwalić się wieloma sukcesami. Jeśli pomogli już wielu klientom i funkcjonują na rynku od kilku lat to bardzo dobry znak dla poszkodowanego.
Każdy poszkodowany przed podpisaniem umowy powinien bezwzględnie przeanalizować jej zapisy. Nasze podejrzenia powinny wzbudzić wielostronicowe załączniki, wielokrotne odwołania i mnogość niejasnych „kruczków”. Dobra umowa powinna być jasna dla klienta. Jej zrozumienie nie powinno sprawiać osobie nie posiadającej wiedzy prawnej żadnych problemów. W dokumencie powinny się znaleźć zapisy dotyczące zasad wynagrodzenia, możliwości odstąpienia od umowy i wzajemne zobowiązania. Warto podkreślić, że skuteczna kancelaria prawna rozlicza się z klientami na zasadzie „efektu” pobierając prowizję tylko po zakończonym postępowaniu.